Firma Chempur, odczynniki chemiczne

Archiwum 2011r.

20-12-2011


   Z okazji zbliżających się Świąt wszystkim Klientom, Wspólnikom i Przyjaciołom życzymy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy 2012 Rok przyniesie Państwu też odrobinę szczęścia, która sprawi, że podjęte działania zakończą się sukcesem. Życzy Firma Chempur.

02-11-2011

   W związku z planowaną podwyżką stawki podatku akcyzowego od oleju napędowego spowodowaną koniecznością dostosowania się Polski od nowego roku tj. styczeń 2011 r. do wymogów stawianych przez przepisy Unii Europejskiej oraz drastycznymi, bieżącymi podwyżkami cen oleju napędowego, firma CHEMPUR informuje Państwa, że planuje w roku 2011 (styczeń) podwyżkę cen oferowanych odczynników o 7÷10%.
Oświadczenie.

24-10-2011

   Firma Chempur informuje, że w katalogu (książkowym) nie znalazł się sodu rodanek w wyniku przeoczenia. W chwili obecnej jest już umieszczony na stronie internetowej.

01-09-2011

   Firma Chempur informuje, że analizę 40%-owego roztworu formaldehydu wykonuje się wg metod i procedur zawartych w Farmakopei Polskiej IV i klasyfikuje się go jako 40% na podstawie monografii szczegółowej zawartej w FP IV (FPIV, Formaldehyd 40%, str 298). Plik do pobrania: Formalina 40% czda FP.
W okresie zimowym ze względu na niskie temperatury zawartość formaldehydu może być obniżona do 35% z uwagi na zwiększoną zawartość stabilizatora uniemożliwiającą wytrącenie się paraformaldehydu.

22-08-2011

   Firma Chempur informuje, że od dnia 20.08.2011 roku deklarowana zawartość wapnia (Ca) w azotanie magnezu 6hydrat wynosi max. 0,01% (do dnia 19.08.2011. wynosiła 0,005%).

07-06-2011

   W dniach 26 – 27 maja 2011 roku w naszej Firmie odbył się audit recertyfikacyjny wg wymagań normy ISO 9001: 2008. Audit przeprowadzili: p. Anna Jakubas – auditor wiodący, p. Wiktor Pasławski – auditor, ze strony Firmy Chempur wizytatorom towarzyszyli: Mirosław Koloch – pełnomocnik ds. jakości, auditor wewnętrzny, Wojciech Jaworki – auditor wewnętrzny, Marzena Rosiczka – auditor wewnętrzny.

   W raporcie z auditu zawarto informację, iż:
“System zarządzania jakością nadal spełnia wymagania normy ISO 9001:2008. Kierownictwo i pracownicy wykazują duże zaangażowanie w działalność i rozwój firmy oraz wdrożonego systemu zarządzania jak również stałe ukierunkowanie na klienta. Podczas auditu nie wystawiono żadnych raportów niezgodności. Logo TUV SAAR CERT jest używane zgodnie z zasadami, (...) przekazano firmie rekomendację na kolejny okres posiadania certyfikatu.”

   W najbliższym czasie aktualny certyfikat będzie do pobrania z naszej strony internetowej.

21-04-2011

   Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Naszym Klientom i Przyjaciołom serdeczne życzenia, sukcesów, radości i uśmiechów.

30.03.2011

EuroLab   Firma Chempur w tym roku debiutowała jako wystawca w międzynarodowym wydarzeniu skierowanym do branży laboratoryjnej - targach EuroLab 2011. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno naszych stałych partnerów jak i przedstawicieli firm, z którymi do tej pory nie współpracowaliśmy. Była to dla nas wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów, zaprezentowania swojej oferty, wymiany doświadczeń, oraz zebrania opinii. Wszystkim serdecznie dziękujemy za spotkanie, jak również za cenne uwagi i zapraszamy do współpracy.

Firma Chempur na targach EuroLab

Firma Chempur na targach EuroLab

16.03.2011

   Firma Chempur informuje, że z dniem 21.03.2011 wchodzą już w życie nowe ceny odczynników.

01.03.2011

   Informujemy, że po wyczerpaniu zapasów kwasu azotowego 65% cz. i cz.d.a. wprowadzamy znaczną podwyżkę cen na wyżej wymieniony kwas. Ponadto informujemy Państwa o wprowadzeniu do oferty kwasu azotowego o stężeniu 60±1%, gatunku cz. i cz.d.a., w cenach kwasu azotowego o stężeniu 65% w rozsyłanych obecnie cennikach. Powyższe reguły sprzedaży na kwas azotowy będą obowiązywały do momentu unormowania się sytuacji na rynku kwasu azotowego.

15.02.2011

   Właśnie oddaliśmy katalog do druku, w wersji papierowej będzie dostępny z początkiem marca póki, co zapraszamy do korzystania z elektronicznej wersji naszego katalogu.

12.01.2011

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska targowego podczas odbywających się w Warszawie tegorocznych XIII Międzynarodowych Targów Analityki i Techniki Pomiarowej EuroLab w dniach 9-11 marca 2011, stoisko B14

   Targi EuroLab to specjalistyczna impreza o charakterze biznesowo-naukowym, skierowana do branży laboratoryjnej, powstająca przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski. Wydarzenie jest miejscem promocji najnowszych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów, jak również niezastąpionym źródłem informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych. Doskonałe połączenie świata nauki i biznesu sprawia, że na targi przybywają zarówno kontrahenci chcący nawiązać kontakty biznesowe, jak i przedstawiciele szeroko pojętej nauki zainteresowani nowościami rynkowymi i poszerzaniem wiedzy. Każdej z edycji imprezy towarzyszą prowadzone na wysokim poziomie seminaria, konferencje i wykłady prowadzone przez specjalistów z branży, a nad stroną merytoryczną targów i wydarzeń czuwa Rada Programowa.
   Każdego roku wystawcy prezentują nowości rynkowe, z których część nierzadko po raz pierwszy jest przedstawiana szerszej publiczności właśnie podczas Targów EuroLab.

Firma Chempur zaprasza na targi EuroLab

20.12.2010

   Z dniem 25 stycznia 2011r. ceny w Firmie Chempur wzrastają średnio o około 4,1% z wyłączeniem związków srebra, których to ceny będą ustalane na bieżąco.